پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالکشف حیرت‌آور آرخام اینتلیجنس: صرافی کوین بیس ۲۵ میلیارد دلار بیت کوین دارد
کشف حیرت‌آور آرخام اینتلیجنس: صرافی کوین بیس ۲۵ میلیارد دلار بیت کوین دارد عکس

کشف حیرت‌آور آرخام اینتلیجنس: صرافی کوین بیس ۲۵ میلیارد دلار بیت کوین دارد

September 23, 2023
18
0

تازه‌ترین افشاگری آرخام اینتلیجنس (Arkham Intel) نشان می‌دهد که صرافی کوین بیس (Coinbase) در مجموع حدود ۲۵ میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارد. کوین بیس با این حجم از دارایی در کنار خالق اسرارآمیز بیت‌کوین، ساتوشی ناکاموتو به بزرگ‌ترین دارنده بیت کوین در جهان تبدیل می‌شود. این مقدار بیت‌کوین در واقع ۵ درصد از عرضه کل بیت کوین را نیز تشکیل می‌دهد.

شرکت آرخام اینتلیجنس که فعالیت‌های بلاک‌چین را تجزیه و تحلیل را می‌کند، در تازه‌ترین افشاگری خود اطلاعات بیش از ۳۶ میلیون تراکنش واریز بیت کوین به آدرس‌های مربوط به صرافی کوین بیس را شناسایی کرده است. بزرگ‌ترین این آدرس‌ها یکی از کیف پول‌های سرد کوین بیس است که در آن بیش از ۱۰ هزار بیت‌کوین ذخیره شده است.

با وجود این موضوع شرکت آرخام باور دارد که حجم واقعی خزانه بیت‌کوین صرافی کوین بیس بیش از احتمالا از آدرس‌هایی است که تا به حال شناسایی شده است. به احتمال زیاد صرافی کوین بیس صاحب هزاران بیت‌کوین دیگر نیز باشد که همچنان آرخام یا دیگر پلت‌فرم‌های بلاک‌چین شناسایی نکرده‌اند.

در همین حال، بر اساس گزارش جدید آرخام اینتلیجنس، کوین بیس مقدار زیادی از سایر ارزهای دیجیتال نیز نگهداری می‌کند. در واقع، کوین بیس بیش از ۱۶۸ میلیون اتریوم با ارزشی حدود ۲.۶۹ میلیارد دلار و ۶۸.۹ توکن چین لینک (LINK) به ارزش ۴۷۱ میلیون دلار در اختیار دارد. علاوه بر این، این صرافی ۲۲۲ میلیون دلار از استیبل کوین یو اس دی کوین (USDC) و ۹۲۱ هزار توکن بایننس کوین (BNB) به ارزش ۱۹۴ میلیون دلار در اختیار دارد.

با وجودی که صرافی کوین بیس بیش‌ترین مقدار بیت کوین جهان را در اختیار دارد و استقبال پرشوری نیز از شبکه بیس (Base) انجام گرفته، سهام این صرافی در بازار بورس آمریکا در ۳ ماه اخیر سیر نزولی را طی کرده است. ارزش سهام این صرافی از زمان شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به شدت افت کرده است. قیمت هر واحد سهام کوین بیس از ۱۱۱ دلار به ۷۱.۷۸ دلار رسیده است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:NewsBTC