پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالچانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس: خرید یک بانک مشکلات بانکی صنعت کریپتو را حل نمی‌کند
چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس: خرید یک بانک مشکلات بانکی صنعت کریپتو را حل نمی‌کند عکس

چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس: خرید یک بانک مشکلات بانکی صنعت کریپتو را حل نمی‌کند

June 1, 2023
1
0

شرکت‌ها و صرافی‌های ارز دیجیتال مدت زیادی است که در زمینه‌ی بانکی با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند. باوجودی که برخی از شرکت‌ها همچون بایننس عقیده دارند که می‌توان با خرید یک بانک بسیاری از این مشکلات را تا حد زیادی حل کرد، اما چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس اخیرا در مصاحبه‌ای اعلام کرد که چنین عقیده‌ای از اساس اشتباه است و نمی‌تواند صحت داشته باشد.

سقوط بانک‌های بزرگ آمریکا در سال جاری و سال قبل میلادی باعث شد تا شمار بانک‌هایی که در صنعت کریپتو فعالیت می‌کردند به شدت افت کند. حال خبر می‌رسد که بایننس استرالیا، شعبه‌ی این صرافی بزرگ در کشور استرالیا هم گفته است که خدمات مربوط به دلار استرالیا را متوقف خواهد کرد. ظاهرا ارائه‌دهندگان این خدمات تصمیم دارند دیگر با این صرافی همکاری نکنند.

اخبار دنیای کریپتو را از پارسیان کریپتو دنبال کنید:

بانک فرست ریپابلیک ورشکسته شد

علت سقوط بانک سیگنچر اعلام شد

اخیرا در مصاحبه‌ای که چانگ پنگ ژائو داشته از او در همین مورد سوال پرسیده‌اند. چانگ پنگ ژائو در پاسخ به این سوال گفت: «حقیقتا این مورد را در نظر گرفته‌ام، اما واقعیت خیلی از این موارد پیچیده‌تر است. چنانچه یک بانک خریداری کنم، تنها می‌توانم در یک کشور از آن استفاده کنم و دوباره باید با قوانین بانکی آن کشور مواجه شوم. خرید بانک نمی‌تواند باعث شود که دستم برای انجام هرکاری باز باشد. در همین حال، کشورهای مختلغ می‌توانند هر زمانی که بخواهند مجوز بانک‌های فعال در صنعت کریپتو را غیرفعال کنند.»

مدیر عامل بایننس در ادامه اظهار داشت: «علاوه بر این، این بانک باید با سایر بانک‌ها همکاری‌های لازم را داشته باشد. امکان دارد که سایر بانک‌ها همکاری‌های خود را در هر زمانی متوقف کنند. بحث هزینه‌ها هم مطرح است. بانک‌ها بسیار گران به حساب می‌آیند، حاشیه‌ی سود کمی دارند و قوانین دست و پاگیر زیادی حوال آنها وجود دارد. صرافی بایننس هم به اندازه‌ای که یک بانک بتوانیم بخریم درآمد ندارد.»

با این حال، چانگ پنگ ژائو در نهایت گفت که بایننس ممکن است که سرمایه‌گذاری‌های کوچکی را در بانک‌ها انجام دهد. او در این مورد گفت: «امیدارم که بر [این بانک‌ها] تأثیر بگذاریم تا بتوانند کریپتو دوست‌تر شوند.»

 

منابع:cointelegraph