پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبانک بریکس کشورهای در حال توسعه را به دلارزدایی تشویق کرد؛ با پول‌های ملی خود تسویه حساب کنید
بانک بریکس کشورهای در حال توسعه را به دلارزدایی تشویق کرد؛ با پول‌های ملی خود تسویه حساب کنید عکس

بانک بریکس کشورهای در حال توسعه را به دلارزدایی تشویق کرد؛ با پول‌های ملی خود تسویه حساب کنید

July 30, 2023
425
0

چند هفته تا نشست سالانه گروه بریکس در شهر ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی باقی‌مانده، با این حال، بانک بریکس (BRICS Bank) به شدت در تلاش است تا کشورهای در حال توسعه را به دلارزدایی هر چه بیش‌تر تشویق کند. دیلما روسف، رئیس بانک توسعه جدید گروه بریکس که پیش از این سمت‌های سیاسی همچون ریاست‌جمهوری کشور برزیل را برعهده داشته، در این خصوص اظهار داشت که کشورهای در حال توسعه باید استفاده از ارزهای ملی خود را هر چه بیش‌تر در اولویت قرار دهند.

روسف اخیرا در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در خصوص بانک بریکس و ارزهای محلی به بحث و گفتگو نشست. او در این دیدار خاطر نشان کرد که «هیچ مانعی برای روی آوردن کشورهای در حال توسعه به تجارت با ارزهای ملی خودشان وجود ندارد.»

گروه بریکس، یک بلوک اقتصادی متشکل از قدرت‌های اقتصادی نوظهور شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است. نشست سالانه گروه بریکس از ۲۲ تا ۲۴ اوت (۳۱ مرداد تا ۲ شهریور) به میزبانی ژوهانسبورگ برگزار می‌شود. موضوع این نشست استفاده از ارزهای ملی و کاهش وابستگی به دلار آمریکا خواهد بود. به همین منظور، خانم روسف و سایر سران گروه و بانک بریکس کشورهای در حال توسعه را به کاهش هر چه بیش‌تر وابستگی خود به دلار آمریکا تشویق می‌کنند.

روسف حتی پا را از فراتر گذاشت و از کشورهای در حال توسعه خواست که از پذیرش اسکناس‌های سبز خودداری کنند. در عوض، برای تقویت تجارت و اقتصاد خود استفاده از ارزهای ملی را به اولویت خود تبدیل کنند. با توجه به اینکه کشورهای در حال توسعه به دنبال ورود به این گروه اقتصادی هستند، باید به این منظور هرچه بیش‌تر به دلارزدایی بین‌المللی متعهد باشند.

پوتین در دیدار پیش از نشست سالانه گروه بریکس در خصوص استفاده از پول ملی به روسف گفت که در حال حاضر تسویه حساب‌ها با پول ملی در حال افزایش هستند. پوتین در ادامه افزود که بانک بریکس در این تلاش‌ها نقش مؤثری داشته است. نشست آینده گروه بریکس یک تلاش مضاعف برای استفاده از پول ملی خواهد بود. همچنین قرار است که بیش‌تر در مورد معیارهای توسعه‌ی این گروه اقتصادی بحث و تبادل‌نظر شود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Watcher Guru