پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالافزایش قیمت ۴ میلیون درصدی توکن بالد (BALD) با اعلام حضور برایان آرمسترانگ در پشت‌پرده این میم‌کوین
افزایش قیمت ۴ میلیون درصدی توکن بالد (BALD) با اعلام حضور برایان آرمسترانگ در پشت‌پرده این میم‌کوین عکس

افزایش قیمت ۴ میلیون درصدی توکن بالد (BALD) با اعلام حضور برایان آرمسترانگ در پشت‌پرده این میم‌کوین

July 31, 2023
437
0

توکن بالد (BALD) طی آنچه تنها می‌توان به آن یک جنون تمام‌عیار تجاری گفت، از هیچ به یک‌باره ارزش بازار چند ۱۰ میلیون دلاری پیدا کرد. هرچند هنوز دقیقا کسی نمی‌داند این پروژه را چه کسی توسعه داده، اما فقط شایعات در مورد حضور برایان آرمسترانگ، مدیرعامل صرافی کوین بیس (Coinbase) در پشت‌پرده این میم‌کوین کافی بود تا قیمت توکن BALD طی تنها ۲۴ ساعت یک رشد ۴ میلیون درصدی را پشت سر بگذارد.

توکن بالد که روز شنبه بر بستر بلاکچین بیس (Base) راه‌اندازی شده، با رشد ۴ میلیون درصدی خود تمام رکوردهای بازار را جابجا کرده است. بر اساس گزارش‌ها، هم‌اکنون ارزش بازار این میم‌کوین ۶۳ میلیون دلار است و قیمت آن نیز در محدوده ۰.۰۶۳ دلاری معامله می‌شود. جنون تجاری که از دو روز قبل شروع شده باعث شد که توجه علاقه‌مندان به میم‌کوین به توکن BALD جلب شود. بعد از ظهر روز یک‌شنبه اوج قیمت توکن بالد بود که ارزش بازار آن به حدود ۸۵ میلیون دلار و قیمت آن نیز به ۰.۰۸۵ دلار رسید.

نکته جالب اینکه این توکن مرموز را یک نهنگ که منبع غنی از رمزارزهای اتریوم ۲ (cbETH، نوع اتریومی که کوین بیس توسعه داده) در اختیار دارد راه‌اندازی کرده است. این واقعیت و همین‌طور ارتباط بلاکچین بیس به کوین بیس باعث حدس و گمان‌های زیادی شده است. برخی شایعات عنوان می‌کنند که که احتمالا برایان آرمسترانگ، مدیر عامل صرافی کوین بیس بنیانگذار و توسعه‌دهنده این میم‌کوین است. پس از اینکه این شایعات در اینترنت پخش شدند، توجهات بیش‌تری به این توکن مرموز شد.

توکن بالد روز شنبه بدون هیچ اعلام قبلی به ‌یک‌باره سر از صرافی یونی سواپ (Uniswap) درآورد. این توکن همچنان هیچ وب‌سایت یا کانالی در شبکه‌های اجتماعی ندارد تا هاله‌ای از ابهام میم کوین نوظهور را فراگرفته باشد.

بلاکچین بیس یک راه‌حل جدید لایه دوم اتریوم است که صرافی کوین بیس همچنان مشغول توسعه آن است. با این وجود، با علاقه‌ به توکن بالد، ارزش کل قفل‌شده (TVL) در این بلاکچین طی دو روز گذشته افزایش فوق‌العاده بالایی یافت. در زمان تهیه این خبر، ارزش کل قفل‌شده در بیس از کم‌تر از ۲ میلیون دلار در روز شنبه به نزدیک ۵۰ میلیون دلار رسید. با این وجود، همچنان امکان پل زدن ارزهای دیجیتال به خارج از بلاکچین بیس وجود ندارد. اما با افزایش نقدینگی، به نظر توکن‌های بیش‌تری وارد این بلاکچین شوند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:beincrypto