پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالصرافی بیت استمپ ۷ ارز دیجیتال را از فهرست معاملات خود خارج کرد
صرافی بیت استمپ ۷ ارز دیجیتال را از فهرست معاملات خود خارج کرد عکس

صرافی بیت استمپ ۷ ارز دیجیتال را از فهرست معاملات خود خارج کرد

August 10, 2023
253
0

صرافی بیت استمپ (Bitstamp) اعلام کرد، به دلیل اوضاع مبهم نظارتی تصمیم به خارج کردن ۷ ارز دیجیتال از جمله سولانا و پالیگان از فهرست معاملات خود گرفته است. نام تمام ۷ توکن مورد بحث قبلا در شکایت اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ذکر شده بود.

صرافی بیت استمپ روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مشتریان آمریکایی این صرافی دیگر قادر به انجام مبادله برای چندین ارز دیجیتالی که در پرونده‌های اخیر کمیسیون نام‌ آنها ذکر شده نیستند. این صرافی در بیانیه خود اعلام کرد که مشتریان آمریکایی دیگر نمی‌توانند ارزهای دیجیتال اکسی اینفینیتی (AXS)، چیلیز (CHZ)، دسنترالند (MANA)،‌ پالیگان (MATIC)، نیر پروتکل (NEAR)، سندباکس (SAND) و سولانا (SOL) را در این پلت‌فرم معامله کنند. بر اساس اعلامیه بیت استمپ، با حذف این ۷ ارز دیجیتال، در فهرست معاملات این صرافی ۳۰ ارز دیجیتال باقی می‌ماند.

بیت استمپ از مشتریان خود در آمریکا درخواست کرد که به معاملات این توکن‌ها نهایتا تا روز ۲۹ آگوست (۷ شهریور) خاتمه دهند. معاملات این ارزهای دیجیتال پس از این تاریخ به‌طور دائم برای مشتریان آمریکایی صرافی غیرفعال می‌شود. با این حال، مشتریان آمریکایی صرافی بیت استمپ همچنان می‌توانند این ارزهای دیجیتال را برداشت کرده یا اینکه در حساب کاربری خود در این پلت‌فرم نگهداری کنند.

بیت استمپ دلیل تصمیم خود را «تحولات اخیر» عنوان کرده و اعلام کرد که دائما اوضاع نظارتی را بررسی می‌کند. هرچند این صرافی صراحتا در مورد تصمیم اخیر خود صحبت نکرده، اما تمام ارزهای دیجیتالی که از فهرست معاملاتی پلت‌فرم حذف شدند، همان‌هایی هستند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در شکایت خود علیه دو صرافی بزرگ جهان، بایننس و کوین بیس از آنها به عنوان نمونه‌هایی از «اوراق بهادار ثبت‌نشده» نام برده بود. در همین حال، نکته‌ تأمل‌برانگیز در مورد تصمیم اخیر بیت استمپ حذف نشدن چند ارز دیجیتال دیگر همچون کاردانو (ADA)، نکسو (NEXO) و الگوراند (ALGO) است که در پرونده شکایت کمیسیون به نام آنها نیز اشاره شده بود.

برخی دیگر از پلت‌فرم‌های ارز دیجیتال نیز توکن‌های خاصی را به همین دلیل از فهرست معاملات خود خارج کرده بودند. صرافی‌های رولت (Revolut)، بکت (Bakkt) و رابین هوود (Robinhood) همگی کاردانو، پالیگان و سولانا را در ماه‌های اخیر از فهرست معاملات خود خارج کرده‌ بودند. به نظر تمرکز روی این ۳ ارز دیجیتال از این رو بود که این توکن‌ها بزرگ‌ترین توکن‌هایی بودند که کمیسیون آنها را هدف قر ار داده بود. از همین رو، به‌طور گسترده‌ای از این ارزهای دیجیتال در فضای کریپتو حمایت شد.

شرکت‌های توسعه‌دهنده هرکدام از این ارزهای دیجیتال به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم ادعاهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار را رد کرده‌اند. شرکت IOHK، توسعه‌دهنده کاردانو دسته‌بندی توکن خود به عنوان اوراق بهادار را رد کرد. در همین حال، بنیاد سولانا نیز کاملا مخالف اظهارات کمیسیون است. پالیگان لبز نیز گفته است که فعالیت‌های این شرکت خارج از کشور آمریکا انجام شده، جایی که کمیسیون هیچ صلاحیت قانونی ندارد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CryptoSlate