پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالتعداد آدرس‌های صاحب 1 بیت کوین یا بیشتر به 1 میلیون رسید
تعداد آدرس‌های صاحب 1 بیت کوین یا بیشتر به 1 میلیون رسید عکس

تعداد آدرس‌های صاحب 1 بیت کوین یا بیشتر به 1 میلیون رسید

May 17, 2023
14
0

بنا به گزارش‌های تازه، تعداد آدرس‌های کیف پول بیت کوین که حاوی 1 بیت کوین یا بیشتر هستند از مرز 1 میلیون فراتر رفته است. داده‌های گلس‌نود (Glassnode)، شرکت تجزیه و تحلیل داده‌های بلاکچین، نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌های بیت‌ کوین از روز 13 می (23 اردیبهشت) به این نقطه عطف رسیده است.

در سال میلادی گذشته شاهد کاهش بیش از 65 درصدی قیمت بیت کوین بودیم که همین امر نیز به عقیده کارشناسان و صاحبنظران به افزایش قابل‌ توجه تعداد کیف پول‌های حاوی یک بیت کوین یا بیشتر کمک زیادی کرده است. در واقع افزایش‌ تعداد آدرس‌های بیت کوین به خصوص در ماه جون و 11 نوامبر سال 2022 رخ داد. در این زمان صرافی ارز دیجیتال اف تی ایکس (FTX) پس سقوط رسما ورشکستگی خود را اعلام کرد.

تازه‌ترین اخبار دنیای رمزارزها را از پارسیان کریپتو دنبال کنید:

۳۹ درصد اتریوم و ۱۱ درصد بیت‌کوین در اختیار نهنگ های ارز دیجیتال است

صرافی بایننس به دلیل ازدحام شبکه بیتکوین، برداشت بیتکوین را متوقف کرد

همچنین بنا به گزارش‌های جدید، در مجموع از اوایل فوریه 2022 با کاهش قیمت بیت کوین (از بالاترین سطح خود در نوامبر 2021) تعداد 190 هزار نفر به صاحبان یک بیت کوین یا بیشتر اضافه شدند. نگنتروپیک (Negentropic)، یکی از بنیان‌گذاران گلس‌نود، در همین خصوص به دنبال‌کنندگان صفحه‌ی توئیتر خود گفت که بهترین زمان برای خرید بیت ‌کوین زمانی است که «خون در خیابان‌ها جاری است.»

این اظهارات نگنتروپیک در پی سقوط بانک‌های بزرگ در آمریکا و همین‌طور اعلام فدرال رزرو آمریکا برای پایان دادن به مسیر افزایش نرخ بهره گفته شدند. فدرال رزرو در واقع تصمیم دارد از این طریق نرخ‌های بالای تورم را مهار کند. ظاهرا این‌ها دلایلی است که شرکت گلس‌نود را مطمئن کرده که قیمت بیت کوین در میان‌مدت به 35 هزار دلار خواهد رسید.

حال که تعداد 1 میلیون آدرس بیت کوین رکورد تازه‌ای را ثبت کرده، اما باید گفت که یک آدرس کیف پول بیت کوین همیشه نمی‌تواند نشانگر یک نفر باشد. بسیاری از سرمایه‌گذاران کریپتو چندین آدرس بیت‌کوین دارند و آدرس‌های دیگر نیز ممکن است به مؤسسات و شرکت‌های بزرگ و صرافی‌های ارز دیجیتال و همین‌طور مؤسسات و شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری تعلق داشته باشد که هرکدام همواره مبالغ بالایی بیت‌کوین نگه‌داری می‌کنند.

داده‌های شرکت کوین‌گلس (CoinGlass) نشان می‌دهد که از تقریبا 19 میلیون بیت‌کوین فعلی در حال گردش، 1.89 میلیون (به ارزش تقریبی 50.7 میلیارد دلار) در بزرگ‌ترین صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال جهان مانند بایننس و کوینبیس نگهداری می‌شوند. طبق تخمین‌های گلس‌نود، 3 میلیون بیت کوین (به ارزش 80.4 میلیارد دلار) که 17 درصد از کل بیت‌کوین‌های در گردش را نشان می‌دهد برای همیشه از بین رفته‌اند. این اطلاعات از تعدادی مختلفی از آدرس‌های بیت‌کوین از دست رفته تشکیل شدند. از جمله بیت‌کوین‌هایی که به آدرس‌های سوخته ارسال شدند و از بین رفتند. همینطور کیف‌های پول‌هایی با کلیدهای خصوصی گم‌شده و آدرس‌هایی حاوی مقادیر بالای بیت‌کوین که بیش از یک‌ دهه دست‌نخورده‌اند.

منابع:cointelegraph