پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالپیش‌بینی تحلیل‌گران: قیمت بیت ‌کوین به زودی به ۷۰ هزار دلار می‌رسد
پیش‌بینی تحلیل‌گران: قیمت بیت ‌کوین به زودی به ۷۰ هزار دلار می‌رسد عکس

پیش‌بینی تحلیل‌گران: قیمت بیت ‌کوین به زودی به ۷۰ هزار دلار می‌رسد

October 23, 2023
43
0

در روزهای اخیر شاهد رشد قیمت بیت کوین بودیم. پادشاه ارزهای دیجیتال هم‌اکنون به قیمت ۳۰،۸۳۶ دلار رسیده که تنها کمی کم‌تر از اوج قیمت سالانه ۳۱،۸۰۴ دلار این رمزارز است. حال که علاقه‌مندان بیت‌کوین از نزدیک وضعیت بازار و تحرکات قیمت را زیرنظر دارند، کوین سوِنسون، یک تحلیل‌گر معتبر ارز دیجیتال عقیده دارد که ممکن است به زودی شاهد یک رویداد هیجان‌انگیز باشیم. این تحلیل‌گر عقیده دارد در صورت دستیابی بیت‌کوین به برخی نقاط عطف کلیدی، قیمت این ارز دیجیتال به ۷۰ هزار دلار می‌رسد.

سونسون تحلیل جدید خود را طبق سطح مقاومت مهمِ ۳۲ هزار دلاری بنا کرده است. او در ویدئوی جدید کانال یوتیوب خود تأکید می‌کند که اگر این مقاومت بتواند یک سطح حمایتی مستحکم به وجود بیاورد، بیت کوین واقعا پتانسیل رسیدن به قیمت‌های بالاتر را نیز خواهد داشت. به باور این تحلیل‌گر، در این صورت شاهد رشد قیمت چشمگیر ۱۳۰ درصدی (نسبت به قیمت فعلی) بیت‌کوین خواهیم بود.

سونسون در خصوص این سطح حمایت بسیار کلیدی عنوان کرد که وقتی که بیت‌کوین در این سطح مقاومت به بالای ۳۲ هزار دلار پا بگذاریم، احتمالا فشار زیادی به سمت بالاترین قیمت بیت‌کوین که ۶۹ هزار دلار است، شروع می‌شود.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

پیش‌بینی پانترا کپیتال: قیمت بیت کوین پس از هاوینگ سال ۲۰۲۴ به ۱۴۸ هزار دلار می‌رسد

کشف حیرت‌آور آرخام اینتلیجنس: صرافی کوین بیس ۲۵ میلیارد دلار بیت کوین دارد

گری گنسلر تأیید کرد؛ SEC هم‌اکنون مشغول بررسی ETFهای بیت کوین است

علاوه بر این، سونسون پیش‌بینی می‌کند که نوسانات قیمت بیت‌ کوین پس از رسیدن به سطح حمایتی ۳۲ هزار دلاری، بالا برود. به عقیده کوین سونسون، حتی اگر بیت‌کوین فورا به بالاترین سطح قیمت خود نرسید، باید شاهد نوسانات‌ زیادی در محدوده ۳۲ هزار دلاری باشیم.

در صورتی که تحلیل سونسون صحیح باشد، باید به زودی خود را برای عبور قیمت بیت کوین از مرز ۷۰ هزار دلار آمده کنیم. با این حال، پیش‌بینی این تحلیل‌گر تنها به الگوهای بازار متکی نیست، بلکه سونسون از تأیید احتمالی ETF صندوق معامله بورسی بیت‌کوین نیز صحبت کرده است. موضوعی که به باور بسیاری از تحلیل‌گران بازار در ماه‌های آینده از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تأیید می‌شود.

سونسون در بخش دیگری از تحلیل خود از پتانسیل بیت‌کوین برای شگفتی‌سازی صحبت می‌کند:

اگر این اتفاق رخ دهد و بیت‌کوین به بالای ۳۲ هزار دلار پا بگذارد، باید برای غافل‌گیری آماده شویم. خیلی از افراد عموما وقتی که بیت‌کوین در محدوده‌های کسالت‌آور ۲۵ هزار تا ۳۲ هزار دلاری دست و پا می‌زند، فراموش می‌کنند که بیت‌کوین دوست دارد همه ما را غافل‌گیر کند.

جیسون پیزینو، دیگر تحلیل‌گر بازار ارزهای دیجیتال نیز قیمت بیت‌ کوین را پیش‌بینی کرده است. او پیش‌بینی خود را بر اساس الگوی قیمت تاریخی بنا کرده و عقیده دارد که بیت‌کوین تا اواسط سال ۲۰۲۴ به محدوده قیمت ۴۲ هزار دلاری می‌رسد.

خبر دیگر در خصوص بیت‌کوین اینکه اخیرا فاش شد که صرافی کوین بیس، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال جهان خزانه چشمگیری از برترین ارز دیجیتال بازار از لحاظ ارزش بازار دارد. تصور می‌شود که این شرکت در حدود ۱ میلیون توکن بیت‌کوین معادل ۵ درصد از کل عرضه‌ي ارزشمندترین ارز دیجیتال بازار را در اختیار داشته باشد. این افشاگری را شرکت اطلاعات بلاک‌چین آرخام اینتلیجنس (Arkham Intel) انجام داده است. به این ترتیب، صرافی کوین بیس با قیمت فعلی چیزی حدود ۲۵ میلیارد دلار بیت‌کوین در اختیار دارد که این شرکت را به یکی از بزرگ‌ترین مالکان بیت‌کوین در جهان تبدیل می‌کند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News