پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالپیش‌بینی پانترا کپیتال: قیمت بیت کوین پس از هاوینگ سال ۲۰۲۴ به ۱۴۸ هزار دلار می‌رسد
پیش‌بینی پانترا کپیتال: قیمت بیت کوین پس از هاوینگ سال ۲۰۲۴ به ۱۴۸ هزار دلار می‌رسد عکس

پیش‌بینی پانترا کپیتال: قیمت بیت کوین پس از هاوینگ سال ۲۰۲۴ به ۱۴۸ هزار دلار می‌رسد

August 25, 2023
18
0

شرکت پانترا کپیتال (Pantera Capital) در تازه‌ترین تجزیه و تحلیل خود از افزایش قیمت بیت کوین به ۱۴۸ هزار دلار پس از رویداد هاوینگ ۲۰۲۴ خبر داد. پانترال کپیتال، یک صندوق پوشش ریسک متخصص ارزهای دیجیتال از کشور آمریکا است. این شرکت در گزارش جدید خود اعلام کرد، قیمت بیت کوین در مسیر درستی از چرخه خود قرار گرفته و می‌تواند پس از هاوینگ سال آینده به محدوده ۱۵۰ هزار دلاری نزدیک شود.

اصطلاح هاوینگ (Halving) که اساسا به معنی تقسیم بر دو شدن است، در ارزهای دیجیتال برای متوازن کردن پاداش‌های استخراج انجام می‌گیرد. ساتوشی ناکاموتو، خالق اسرارآمیز بیت‌کوین در سند سفید این ارز دیجیتال با در نظر گرفتن هاوینگ (نصف شدن پاداش استخراج بلاک‌های تازه) در دوره‌های زمانی مشخص، به باور اقتصاددانان، راهکار بی‌نقصی برای مدیریت امور مالی از جمله کنترل تورم اندیشیده بود. تأثیر رویداد چهار ساله‌‌ی و کنترل‌گر هاوینگ را بسیاری از معامله‌گران به چشم رشد قیمت ارزهای دیجیتال می‌بینند.

حال در گزارش جدید پنترا کپیتال اشاره شده است که عملکرد بیت کوین تا حد زیادی به چرخه‌ی هاوینگ ارتباط دارد. به این ترتیب، از آنجایی که هاوینگ بعدی بیت کوین طی ۱۲ ماه آینده انجام می‌شود، این روند همچنان ادامه خواهد داشت. پنترا کپیتال اعلام کرد که از سوابق این‌طور برمی‌آید که قیمت بیت کوین ۴۷۷ روز قبل از هاوینگ به قیمت کف می‌رسد. سپس به سمت بالا حرکت می‌کند و دوباره وارد روند صعودی بزرگی می‌شود. روندهای صعودی بعد از هاوینگ نیز بنا به تجزیه و تحلیل‌های این شرکت به‌طور متوسط هر ۴۸۰ روز یک‌بار به طول می‌انجامند.

بر اساس این فرضیه پانترا کپیتال بازار نزولی سال ۲۰۲۲ حکم کف چرخه‌ی فعلی قیمت بیت کوین را داشته است. بنابراین در صورتی که فرض پانترا کپیتال درست باشد قیمت بیت کوین باید در تاریخ ۳۰ دسامبر ۲۰۲۲ (۹ دی ۱۴۰۱) به پايین‌ترین حد در چرخه رسیده باشد.

رویداد بعدی هاوینگ بیت کوین قرار است در تاریخ ۲۰ آوریل (۱ فروردین ۱۴۰۳) رخ دهد. با توجه به اینکه حداکثر عرضه بیت کوین‌ها وارد گردش شدند، تأثیر این هاوینگ در کاهش عرضه بیت کوین‌های جدید نسبت به رویداد قبلی ۴۷ درصد خواهد بود. بنابراین در صورتی که تاریخ دوباره تکرار شود، قیمت بیت کوین پیش از هاوینگ در محدوده‌ی ۳۵ هزار دلاری باقی‌ می‌ماند و پس از آن به ۱۴۸ هزار دلار می‌رسد.

پانترا کپیتال تنها مؤسسه مالی نیست که چنین پیش‌بینی از قیمت بیت کوین دارد. برخی از تحلیل‌گران با به‌کار بردن شاخص کم‌ترین قیمت آتی نیز عنوان کرده‌اند که قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۶ از محدوده ۱۰۰ هزار دلاری عبور می‌کند. بانک استاندارد چارترد بریتانیا نیز پیش‌بینی کرده بود که قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۴ در از مرز ۱۲۰ هزار دلار فراتر می‌رود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Cointelegraph