پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالنقض امنیتی باعث ضرر ۳۵ میلیون دلاری کاربران کیف پول اتمیک ولت شد
نقض امنیتی باعث ضرر ۳۵ میلیون دلاری کاربران کیف پول اتمیک ولت شد عکس

نقض امنیتی باعث ضرر ۳۵ میلیون دلاری کاربران کیف پول اتمیک ولت شد

June 5, 2023
23
0

کیف پول اتمیک ولت (Atomic Wallet) که یک کیف پول ارز دیجیتال غیرحضانتی برای اپلیکیشن‌های موبایل و دسکتاپ است، چند روزی است که با یک نقض امنیتی دست‌وپنجه نرم می‌کند. گزارش‌های مختلف از به خطر افتادن کیف‌پول‌های مشتریان این پلتفرم خبر می‌دهد. این شرکت ارائه‌دهنده کیف پول‌ کریپتو اعلام کرد که کمتر از ۱ درصد از کاربران فعال ماهانه‌‌اش از رخنه‌ امنیتی اخیر تحت‌تأثیر قرار گرفتند.

با وجودی که حدود ۷۲ ساعت از نقض امنیتی اخیر می‌گذرد، همچنان علت اصلی هک مشخص نشده است (حمله‌های هکری اخیر روزهای ۲ و ۳ جون رخ داده‌اند.) با توجه به اینکه ممکن است بیش از ۵ میلیون کاربر کیف پول اتمیک ولت تحت‌تأثیر آسیب‌پذیری‌های امنیتی قرار بگیرند، همچنان نگرانی‌های زیادی وجود دارد.

با این حال، تیم اتمیک ولت در توئیتی به کاربران خود اطمینان داد که سخت مشغول تجزیه و تحلیل وضعیت و گردآوری اطلاعات بیش‌تر در مورد نقض امنیتی اخیر است. Zachxbt، متخصص امنیتی بلاکچین می‌گوید که تراکنش‌های وجوه به سرقت‌رفته را بررسی کرده و به دنبال ردیابی دارایی‌های کاربران شده است.

تازه‌ترین اخبار دنیای ارزهای دیجیتال را از پارسیان کریپتو دنبال کنید:

با هک کیف‌پول‌های اتمیک ولت، میلیون‌ها دلار از کاربران ربوده شد

هکرها با ربودن دیسکورد آربیتر فایننس، تبلیغ ایردراپ جعلی منتشر کردند

بر اساس بررسی‌های این کارشناس برجسته‌ی امنیت بلاکچین، ضرر مشتریان کیف پول اتمیک ولت تا به حال از ۳۵ میلیون دلار فراتر رفته است. تا به حال، بیش‌ترین ضرر را فردی با ۷٫۹۵ میلیون دلار یواس‌دی‌تی (USDT) در بلاکچین ترون داشته است. در مجموع ۵ ضرر مهم این رخنه‌ی امنیتی، مشتریان ۱۷ میلیون دلار از دست دادند. تا این لحظه Zachxbt از بازیابی موفقیت‌آمیز ۱ میلیون دلار از دارایی‌های به سرقت‌رفته خبر داده است.

تیم امنیتی کیف پول اتمیک ولت هم‌اکنون در تلاش است که عاملان هک اخیر را شناسایی و دارایی‌های کاربران را ردیابی کند. این شرکت ادعا می‌کند که اقداماتی را برای گزارش آدرس قربانیان به صرافی‌های بزرگ و خدمات تجزیه و تحلیل بلاکچین انجام داده تا به مسدود کردن و بازیابی دارایی‌های به سرقت‌رفته کمک کند.

تیم کیف پول اتمیک ولت برای کاهش ریسک از کاربران خود درخواست کرده که اگر همچنان برای نگه‌داری و مدیریت به این پلتفرم اعتماد دارند، دارایی‌های خود را به کیف پول‌های دیگر انتقال دهند. با این اقدام احتیاطی کاربران دست‌کم جلوی آسیب‌پذیری‌های امنیتی بعدی را تا پایان تحقیقات خواهند گرفت.

نقض امنیتی کیف پول اتمیک ولت بار دیگر نشان داد که حتی معروف‌ترین پلتفرم‌ها نیز در معرض رخنه‌های امنیتی قرار دارند. با این حال، طبق‌ گزارش‌های اخیر در ماه می ۲۰۲۳ میزان کلاهبرداری‌های تخلیه‌ نقدینگی و موارد دیگر از این دست در صنعت وب۳ کاهش یافته است.

منابع:cryptodecrypt